Lovecký zámek Favorit Praha

Základní info

Celková plocha pozemku:
22 199 m2
Celková obytná plocha:
3 235 m2
Komplex o 6 budovách:
3 925 m2

Rokokový lovecký zámeček Favorit se nachází uprostřed rozlehlé obory v Krušných horách mezi obcemi Jindřichovice a Šindelová v Karlovarském kraji. Jedná se o komplex šesti budov: zámku, sídla správce, fořtovny, domku určeného původně pro zámecký personál, kaple a garáže s dílnou. Tři křídla zámecké budovy uzavírají čestný dvůr. Před zámkem stojí barokní kaple sv. Huberta se sochou patrona lovu. Nedaleko zámečku byl vybudován rybník a blízko teče říčka Skřiváň. Cestu k Šindelové lemuje modřínová alej.

Ve druhé polovině 18. století nechal na tomto místě postavit zámeček pro svou manželku Marii Alžbětu hrabě František Antonín Nostic a pojmenoval jej „Mes idées“. Dalším z majitelů Jan Nostic zde ale vybudovat nový nový pseudobarokní lovecký zámeček Favorit, který byl majetkem rodu Nosticů až do roku 1945. Zámek je po lehké rekonstrukci z minulého století, dlouho pak sloužil jako rekreační, byl zde vybudován bar, nová kuchyň a pokoje se zázemím. Objekt vyžaduje rekonstrukci.

Romantická krajina Krušných hor i blízkost nejvýznamnějších českých lázní jsou ideálním místem pro aktivní odpočinek, zábavu a relaxaci. Smrkové, borové, jedlové a bukové lesy pokrývají stejně jako jednotlivé horské masivy velkou část západních Čech, takže Krušné hory, Slavkovský les, Český les i Tepelská vrchovina jsou rájem všech turistů a houbařů.  Chráněná přírodní rezervace Soos nedaleko od Františkových Lázní ukrývá unikátní vřesoviště s aktivními minerálními prameny. Díky minerálním solím se zde daří floře, kterou jinak najdete jen v blízkosti moře. Zdejší léčivé bahno se aplikovalo již u prvních slatinných terapií a slatinných koupelí.

Samostatnou kapitolu tvoří tzv. lázeňský trojůhelník tvořený městy Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně, které lákají pestrou nabídkou balneologických služeb a lázeňskou atmosféru hosty z celého světa. Celá oblast, vč. příhraničních měst v Bavorsku, má bohatou lázeňskou tradici sahající až do 15. století. V oblasti naleznete slatinné, radonové i klimatické lázně. Největším bohatstvím jsou ale léčivé minerální prameny. V okolí se nacházejí také velice zajímavé historické památky, např. Chebský hrad, hrad Loket nebo zámek v Bečově nad Teplou se vzácným relikviářem sv. Maura.

Kontakt

PhDr. Miroslav Vítek

+420 602 373 767

Partneři