Čestlice - renesance České vesnice Praha - Čestlice

Základní info

Celková plocha:
532 227 m2
Navržené stavební parcely:
223 377 m2
Zeleň:
123 857 m2

Developerský projekt v Čestlicích nabízí ideální místo pro bydlení i podnikání v atraktivní lokalitě jihovýchodního okraje Prahy, nedaleko Průhonic a Uhříněvsi. Projekt je mimořádný svým urbanistickým řešením, které respektuje tradiční uspořádání české vesnice.

Urbanistická koncepce počítá s rozšířením stávající zástavby domků ve „starých Čestlicích“ o moderní rezidenční komplex s rodinnými domy, startovacími byty i komerčními prostory a zároveň vybudování nového centra obce, inspirovaného typickou staročeskou návsí s rybníkem. Právě živé náměstí s obchodní zónou, restauracemi a nabídkou služeb přinese starousedlíkům i novým obyvatelům obce potřebný komfort a zároveň odlišuje tento developerský projekt od typických příměstských satelitů.

Přízemí bytových domů okolo náměstí poskytuje zázemí živnostníkům, majitelům obchodů a provozovatelům služeb. Ve vyšších patrech jsou mezonetové byty, které se dají využít jak pro bydlení, tak pro podnikání (kanceláře). Převážnou část tvoří nízkometrážní startovací byty, které se ale díky flexibilní dispozici mohou propojovat ve větší bytové jednotky.

Novou rezidenční čtvrť, tvořenou dvojdomky i klasickými rodinnými domy na parcelách od 600 do 1000 m2, spojuje s náměstím stromová alej. Široké ulice poskytují dostatek prostoru motoristům, zklidněné pěšiny a stezky zase komfort a bezpečí chodcům a cyklistům.

 • stavebních parcely, byty i komerční prostory v obci s existujícím zázemím, tolik odlišným od typického satelitu
 • výborná dopravní dostupnost (nové sjezdy z dálnice, 15 minut do centra Prahy) a přitom dokonale odhlučněné stávající zástavbou „starých Čestlic“
 • skvělá investice - prestižní adresa, nedaleko Průhonic
 • nově vybudované centrum s veškerou občanskou vybaveností odpovídající rostoucímu počtu obyvatel, v plánu vybudování mj. nové školy s větší kapacitou, sportoviště a arboreta
 • obchodně potvrzená lokalita - 5 minut do obchodního centra s několika hypermarkety, restauracemi, sportovním centrem a oblíbeným aquaparkem

Jihovýchodní okraj Prahy je nejatraktivnější příměstskou oblastí pro bydlení a zároveň velmi zajímavou příležitostí pro podnikání. Blízká městská i meziměstská infrastruktura, bydlení v přírodě a okolí vhodné pro rekreaci a relaxaci jsou hlavním potenciálem developerského projektu v Čestlicích. Pozitivní vnímání Čestlic jako dobré adresy podporuje i jejich poloha v těsném sousedství žádaných lokalit Uhříněves a Průhonice.

Klidné prostředí ve stínu stávající zástavby leží na dosah rychlostních silnic E55 a E65 a především dálnice D1 s nově vybudovanými dálničními sjezdy a napojením na Pražský okruh. Strategická poloha blízko dopravní tepny zaručuje rychlé spojení do centra Prahy i dalších měst jak osobními automobily, tak hromadnou dopravou. Dokonalou bariérou proti hluku z frekventované dálnice tvoří zástavba „starých Čestlic“. Poloha na návětrné straně města zajišťuje vyšší kvalitu ovzduší.

Přímo v obci se nachází základní škola, obchody a restaurace. V bezprostřední blízkosti Čestlic se nachází obchodní zóna s hypermarkety, restauracemi, sportovním centrem a vyhledávaným aquaparkem. Nejbližší zdravotní středisko je v sousedních Průhonicích.

 • 15 minut autem do centra Prahy
 • spolehlivé spojení příměstskými linkami MHD na metro (Opatov)
 • napojení na síť cyklostezek
 • kompletní občanská vybavenost: přímo v obci škola, obchody, restaurace, služby, obecní úřad
 • 5 minut autem vzdálená komerční zóna s hypermarkety a aquaparkem
 • 5 minut autem (v sousední obci Benice) se nachází sportovní a relaxační centrum s tenisovými kurty, bowlingem, golfovými simulátory, bazény, saunami a masážemi

Čestlice mají bohatou historii. Jméno vsi (Šestlice) se poprvé uvádí v r. 1227 jako součást majetku svatojiřského kláštera. Ve 14. století patřily Čestlice Pánům z Říčan. Roku 1380 koupil Čestlice měšťan Bartoloměj Štuk. V 15. století se původní dvůr rozrostl na tvrz. Vesnice byla r. 1427 vypálena vojáky a tvrz pustla. Roku 1508 už byl zapsán jen poplužní dvůr. Roku 1541 byly Čestlice přičleněny k Průhonicím, kam patřily až do roku 1927. V témže roce byly pozemky patřící ke dvoru rozparcelovány v rámci pozemkové reformy a zbytek o výměře 61 ha prodán Josefu Livorovi z Vykáně u Českého Brodu. Ve 30. letech měla obec 71 čísel popisných. Dnes mají Čestlice přes 500 obyvatel. K hlavním pamětihodnostem patří kostel sv. Prokopa (1863, na původním místě dřevěného kostelíka ze 14. stol.), starý hřbitov a pískovcová socha sv. Václava (1785).

Kontakt

+420 224 494 439

Partneři